Belediye Sitesi
  • Haber Başlık : Belediyemiz Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi Yetkili Sendika ile taçlandı.
  • Haber Konu : Belediyemiz Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi Yetkili Sendika ile taçlandı.
  • Haber Tarih : 22.05.2021
  • Yazar : Admin
Haber Hakkında
Hafik Belediyesinde Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi BEM-BİR-SEN imzası ile taçlandı.
BEM-BİR-SEN Sivas Şube Başkanlığının Hafik Belediyesi memurlarının mali durumlarını iyileştirmek adına Hafik Belediyesinde yürüttüğü Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi görüşmeleri imza ile sonuçlandı.
Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi çalışmaları Hafik Belediyesinde Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesinin 2021 yılını kapsayacak şekilde yeniden imzalanması ile taçlandı. Hafik Belediyesi’nde gerçekleştirilen imza törenine İlçe Belediye Başkanı Selahattin Çuhadaroğlu, BEM-BİR-SEN Sivas Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, BEM-BİR-SEN Sivas Şube Başkan Yardımcıları Hamdi Şeker, Hasan Hüseyin Korkmaz ve BEM-BİR-SEN Hafik Belediyesi Temsilcisi Mustafa Kurugöl katıldı.
Samimi bir ortamda gerçekleşen imza töreninde güncel konuların yanı sıra belediye çalışmaları ve çalışanların sorunları ve çözüm yolları konuşuldu.
Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Selahattin Çuhadaroğlu;
Bu sözleşme ile memurlarımızın mali durumlarına daha önceki zamanda nasıl iyileştirmede bulunduysak aynı şekilde katkıda bulunmak noktasında sendikamız ile anlaştık. İleride imkânlarımız olunca bu rakamları daha da artıracağız, bugün itibariyle yaptığımız hizmetlerde personelimizin emeği var, biz de bunu unutmadık. Belediyemizde BEM-BİR-SEN ile sözleşmeyi imzaladık. Sözleşme belediyemize, personelimize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun temennilerinde bulundu.
Belediye Başkanı Selahattin Çuhadaroğlu sendika yönetimine de çalışmalarında başarı dileklerini iletti.
BEM-BİR-SEN Sivas Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu ise memurlara katkılarından dolayı Başkan Selahattin Çuhadaroğluna teşekkür etti. Pakoğlu,
Biz sözleşmelerimizi karşılıklı diyalog yoluyla yapıyoruz. Sözleşme imzalarken şuna dikkat ediyoruz, bulunduğumuz kurum ne kadar güçlü olursa, bulunduğumuz kuruma ne kadar katkı sağlarsak, kurumumuz o kadar güçlü olur ve verimin artmasına sebep olur. Kurumlarımız daha güçlü olduğu zaman bizde daha fazla faydalanıyoruz. Dolayısıyla kurumların güçlü olması gerekiyor, kurumlar güçlü olmazsa para alamazsınız. Çalışanlarımızın hak ve menfaatlerini düşündüğümüz gibi kurumlarımızın da menfaatini düşünmek zorundayız. Çalışanla kurum arasında sağlam bir köprü kurmak istiyoruz, kurduğumuza da inanıyorum. Sözleşmenin çalışanlara, belediyemize ve sendikamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, dedi.
Yapmış oldukları kültürel ve sosyal etkinliklerle, çalışan memurlar arasındaki kardeşliği ve dostluğu pekiştirdiklerini söyleyen Pakoğlu, Başkan Çuhadaroğlunun destekleri ile daha güzel günlerin kendilerini beklediğini ifade etti.
Hafikteki gelişimi yakından takip ettiklerini söyleyen Pakoğlu, memurlara katkılarından dolayı Belediye Başkanı Çuhadaroğlu ve ekibine tüm memurlar adına teşekkür ederek ikramda bulundular.
10 Mart 2021
Fotoğraf Fotoğraf Fotoğraf Fotoğraf
Hızlı Menü